Cryptowall 4.0 jeszcze bardziej niebezpieczny niż kiedyś

Samoloty uziemione… Powód? Windows 3.1!
17 listopada 2015
Pokaż wszystko

Cryptowall 4.0 jeszcze bardziej niebezpieczny niż kiedyś

Najnowsza iteracja Cryptowall ma numer 4.0. Specjaliści do spraw bezpieczeństwa, którzy przyjrzeli się z bliska nowej odsłonie ransomware informują, że ten jest jeszcze bardziej niebezpieczny. Andra Zaharia z Heimdal Security stwierdza, że Cryptowall 4.0 dysponuje jeszcze lepszymi możliwościami z zakresu komunikacji i w ten sposób może sprawniej rozprzestrzeniać złośliwy kod. Ponadto nowy Cryptowall nadal ma mechanizmy, które pozwalają mu skutecznie ochronić się przed wykryciem przez antywirusy.

Jakby tego było mało, to Cryptowall 4.0 jest w stanie szyfrować pliki ofiary i robi to w taki sposób, że nie wiadomo które z nich zostały wybrane. Jest to o tyle poważna sprawa, że backupy wykonywane w firmach mogą zawierać zaszyfrowane pliki i dopiero po czasie, na przykład po miesiącach, okaże się, które z nich zostały „zabezpieczone” przez ransomware.

Przed Cryptowall 4.0 coraz ciężej się uchronić, ale rozwiązaniem jest, jak zawsze, zdrowy rozsądek w trakcie surfowania po sieci web. Pamiętajcie, aby nie odwiedzać podejrzanych stron i nie pobierać oprogramowania z nieznanych źródeł.

źródło: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2015/46/cryptowall-40-jeszcze-bardziej-niebezpieczny-niz-kiedys.aspx